Реабілітації дітей з ДЦП

Дитячий церебральний параліч (ДЦП) - це захворювання центральної нервової системи, що викликає порушення рухової і м'язової активності, зору, слуху, мови і психіки. При легкому ступені ДЦП людина здатна обслуговувати себе самостійно. Середній ступінь вимагає допомоги з боку дорослих. Люди з важким перебігом ДЦП в дуже великій мірі залежать від оточуючих.

ДЦП дуже добре піддається корекції. Навіть при важкому ступені захворювання якість життя людини можна істотно поліпшити. «Лежачого» можна навчити сидіти, «сидячого» - стояти і навіть пересуватися. Над цим і працюють фахівці.

Коли слід насторожитися?

  • Якщо у вашої дитини є ознаки затримки розвитку
  • Якщо у вас були передчасні або важкі пологи, гіпоксія, інфекція, загроза переривання протягом всієї вагітності.

РАННЯ ДОПОМОГА ДІТЯМ ВІД 0 ДО 3-Х РОКІВ

Практично всі діти, які приходять до нас на реабілітацію, мають однакову історію початку хвороби. Після народження батьки помічають деякі відхилення у розвитку, сподіваються, що все мине з часом. Але відхилення не проходять, навпаки - посилюються з часом. У підсумку виходить так, що дорогоцінний час втрачено.
На своєму досвіді ми переконалися, що ефективність реабілітаційних заходів, проведених в ранньому дитинстві, набагато вища, ніж проведених пізніше.

Програма ранньої допомоги включає в себе проведення первинної оцінки, складання індивідуального плану лікування і проведення занять, спрямованих на особливості і потреби вашої дитини і сім'ї. Разом з мамою лікарі ставлять абсолютно конкретні завдання, наприклад, навчити за 20 днів дитину їсти ложкою, або підніматися на один сходовий проліт, або самостійно вставати і сідати. Все - абсолютно індивідуально. Але саме в такому підході, відзначають лікарі, і криється запорука успіху.

Після того як визначена мета реабілітації, призначаються процедури, які виходять саме з поставленої мети. Всі фахівці Центру прагнуть до досягнення бажаного результату.
Реабілітація можлива завжди, просто не потрібно плутати її зі зціленням, і важливо розуміти: у кожного курсу відновлення повинна бути своя, нехай маленька, але важлива і конкретна мета.
Це може бути заняття тільки з одним з фахівців, або ціла програма, яка включає роботу кількох фахівців - фізичного терапевта, логопеда, дефектолога, ерготерапевта і масажиста. 

Головним завданням програми є визначення сильних сторін дитини і її труднощів, розвиток дитини, а також навчання батьків різних способів взаємодії зі своєю дитиною. 

Напрямки реабілітації:

  • Розвиток рухової активності
  • Розвиток мови, ковтання і жування
  • Розвиток мислення і пізнавальної сфери дитини
  • Розвиток навичок самообслуговування

Ми проводимо консультацію з будь-яких питань розвитку дитини.
Якщо у вас є найменші сумніви, то запишіться за тел.: (067)-383-73-74, або залиште заявку на сайті.

* Згідно з постановою №309 від 23.03.19 - послуги, що надаються пацієнтам з інвалідністю оплачує держава

 

Програми для дітей
Для дітей з ДЦП
Корекція мови та соціальна реабілітація

Напишіть нам