Порушення слухання затримує розвиток мозку

Чи знали Ви про те, що для правильного функціонування Вашому мозку потрібна головним чином стимуляція? Чи знали Ви, що більше 80% цієї стимуляції виходить з Вашого вуха? Чи перебуваєте Ви в активному стані або сні, Ваше вухо не перестає відправляти стимули Вашому мозку.

Починаючи з 4-го місяця вагітності, вухо зародка є першим повністю працездатним органом. Навіть більше - вухо служить не тільки для сприйняття звуку, але і визначає також Вашу рівновагу, ритм і координацію. Закрийте собі одне вухо при ходьбі, і Ви побачите, що помітно втрачаєте рівновагу.

Коли порушено слухання, то слухова система, будучи потужним сенсорним інтегратором, працює неефективно. Це порушення може дуже сильно позначитися на Вашому особистісному розвитку і самопочутті. Працюючи над передачею і аналізом звуку, Метод TOMATIS® допомагає Вам добре стимулювати мозок.

Вібруйте з методом ТОМАТІС
Звук - це вібрація! Коли він проходить в повітрі, ми говоримо про повітряну провідністіь. Звук проходить ще краще через кістки тіла; це кісткова провідність.
Закрийте собі вуха і говоріть, як зазвичай. Ви чітко почуєте свій голос, оскільки він проходить головним чином через кістки голови. Почніть говорити голосніше, і Ви відчуєте, як вібрує все тіло.

Під час сеансів слухання TOMATIS®, музика передається завдяки навушникам з повітряною і кістковою провідністю. Музика йде до слухового проходу через навушники, розміщені на кожному вусі, і через вібрацію у верхній частині черепа. За допомогою особливої настройки звук спочатку проходить через черепну кістку. Таким чином, слухова система буде природно підготовлена до сприйняття звуку через повітряну провідність. Ця подвійна зсунута подача звуку буде розвивати здатність мозку добре аналізувати сенсорне звукове повідомлення.

 
ЗДИВУЙТЕ СЕБЕ З МЕТОДОМ TOMATIS®

Коли слухання порушено, Ваш мозок неуважний до звуків, які передає вухо. Тому треба привернути його увагу. Однак, мозок дуже чутливий до раптових змін, які не може передбачити. Ви не звернете ніякої уваги на сусідського собаку, який гавкає в сотий раз. І навпаки, Ви б здригнулися, якби раптом ця собака занявчала!

Під час сеансів слухання TOMATIS® музика передається з раптовими змінами контрастів, встановлених залежно від тембру і інтенсивності. Дані контрасти абсолютно непередбачувані. Будучи безболісними, вони мають ефект подиву для мозку, який механічно стане звертати на них особливу увагу. Завдяки цим ефектам повторюваних і непередбачуваних звукових контрастів, мозок стане поступово займати позицію слухання. Крім того, дані контрасти встановлюються, щоб сприяти передачі високих звуків. Ці звуки активізують переважну більшість сенсорних звукових клітин. Таким чином, вони мають потужний стимулюючий ефект.

Можна добре чути і погано слухати
«Ви уважно читаєте цю статтю? Так? Тоді ви не чуєте навколишні Вас шуми!»
Насправді Ви прекрасно їх чуєте, але не звертаєте на них уваги! Це означає, що Вам вдається усунути непотрібні звуки, щоб зосередитися тільки на важливих звуках. Це може здатися Вам досить простим, але, проте, тут йде мова про когнітивну здатність високого рівня, що має на увазі здатність керувати своїми емоціями.

Ми говоримо, що слухання порушено, коли людині не вдається правильно аналізувати сенсорне повідомлення, яке отримує його вухо. Наприклад, це відбувається, коли Ви не можете як слід зосередитися на голосі Вашого співрозмовника незважаючи на те, що прекрасно його чуєте. Дане порушення може виникнути в результаті численних причин, фізіологічних і психологічних одночасно. Метод TOMATIS® - це методика викладання, яка допомагає Вам краще слухати, а чи не краще чути.

Програми для дітей
Для дітей з ДЦП
Корекція мови та соціальна реабілітація

Напишіть нам