Області застосування Томатіс-терапії

ОБЛАСТІ ЗАСТОСУВАННЯ

Метод TOMATIS® призначений для дітей і дорослих будь-якого віку. Це техніка, яка доповнює професійний супровід. Вона ні в якому разі не може заміняти роботу психотерапевта чи педагога. Навпаки, вона дозволяє значно збільшити результати їхньої роботи, особливо в наступних галузях.

ТРУДНОЩІ НАВЧАННЯ І МОВНІ ПОРУШЕННЯ

Впливаючи на пластичність нервових шляхів, залучених в декодування і аналіз звуків, а також на механізми моторики, рівноваги і координації, Метод TOMATIS® може допомогти дітям, а також дорослим, розвинути компенсаційні стратегії для подолання труднощів навчання і мовних розладів.

ПОРУШЕННЯ УВАГИ

Метод TOMATIS® заснований на принципі створення музичних контрастів, призначених для того, щоб постійно дивувати мозок і тримати його насторожі. Мета полягає в тому, щоб допомогти розвинути автоматичні механізми розпізнавання змін, що в свою чергу підсилює увагу.

ЕМОЦІЙНІ ПОРУШЕННЯ

У мозку є схильність природно захищатися, наприклад, коли зовнішнє середовище агресивно впливає на нього, або після емоційного потрясіння. Даний захист діє як фільтр, що порушує передачу і аналіз сенсорного повідомлення. За допомогою непрямого впливу на лімбічну систему і на префронтальну кору головного мозку, Метод TOMATIS® допомагає боротися з емоційними розладами, що відносяться до депресії і до тривожності.

ПСИХОМОТОРНІ ПОРУШЕННЯ

За допомогою прямого впливу на вхід до вушного лабіринту, Метод TOMATIS® впливає на регуляцію м'язового тонусу і, отже, на вертикальність, а також на порушення латеральності. Крім того, в поєднанні з багатьма іншими частинами мозку, вестибулярна система відіграє важливу роль щодо механізмів координації і ритму. Отже, Метод TOMATIS® може ефективно впливати на порушення ритму і координації.

ПЕРВАЗИВНИЙ РОЗЛАД РОЗВИТКУ (ПРР)

Нервові шляхи, що з'єднують вухо з мозком, містять особливі нейрони, звані «дзеркальні нейрони ». Вони грають важливу роль в побудові соціальної когніції, тобто сукупності процесів, що дозволяють присвоїти людині наміри, ідеї, і навіть зрозуміти її емоційний стан. Впливаючи на ці нервові шляхи, Метод TOMATIS® пропонує, таким чином, поліпшити якість наших здібностей до спілкування.

ОСОБИСТІСНИЙ РОЗВИТОК І САМОПОЧУТТЯ

Звуки, насичені високими гармоніками, стимулюють велику нервову сітку, названу «сітчастим утворенням». Вона контролює рівень загальної активності мозкової діяльності. Сприяючи передачі високих звуків, які надають одночасно стимулюючий ефект на мозковому рівні і розслабляючий ефект на тілесному рівні, Метод TOMATIS® позитивно впливає на особистісний розвиток і на самопочуття.

ПОЛІПШЕННЯ ГОЛОСУ І МУЗИКАЛЬНОСТІ

Основний принцип Методу TOMATIS® полягає в тому, що будь-яка зміна на рівні механізмів, що стосуються сприйняття і аналізу звукового повідомлення, спричинить наслідки на рівні відтворення повідомлення, в розмові, в співі або за допомогою музичного інструменту.

ПІДГОТОВКА ДО ПОЛОГІВ

Голос матері сприймається зародком. Цей голос представляє в деякому роді емоційну звукову субстанцію, першорядну і головну для розвитку дитини. Тому важливо, щоб вона була приємно сприйнята дитиною. Впливаючи на регуляцію стресу і сприяючи кістковій провідності звуку, Метод TOMATIS® супроводжує майбутніх мам протягом усієї їх вагітності.

ЗАСВОЄННЯ ІНОЗЕМНИХ МОВ

Мета Методу TOMATIS® полягає в тому, щоб дати будь-якій людині, яка бажає вивчати іноземну мову, можливість дійсно засвоїти ритми і звуки, дозволяючи вухам ефективно пристосуватися до них, щоб бути в змозі аналізувати і відтворювати їх. Дана робота полягає, таким чином, в тому, щоб звільнитися від ритмічних і звукових звичок своєї власної мови, так як вони часто негативно впливають на досліджувану мову.

Програми для дітей
Для дітей з ДЦП
Корекція мови та соціальна реабілітація

Напишіть нам